Čistý a zdravý vzduch v budovách

S postupným šířením nákazy virem COVID-19 je potřeba na spojení zdraví a zdravého prostředí klást větší důraz. Existují okamžitá preventivní opatření, která můžeme téměř všichni udělat pro to, abychom snížili riziko infekce. Zvyšte frekvenci a míru větrání Přestože je recirkulace vzduchu v mnoha budovách dnes standardem, ventilace venkovním vzduchem je nezbytná pro ředění patogenů a Celý článek »

Filtrování kontaminantů – zásadní součást řešení, ale pouze část.

Odstranění nečistot je asi všem známé. Věděli jste, že existuje ale i několik dalších stejně důležitých způsobů úpravy vody? Zdravá voda by neměla být pouze bez nečistot, ale měla by být alespoň mírně zásaditá, mít antioxidační vlastnosti, mít dobrou strukturu a dobrou energii. Kumulativní účinek těchto výhod může mít pro náš blahobyt dalekosáhlý přínos. Molekulární Celý článek »

Příprava čaje je pro jeho chuť rozhodující

Čaj je jeden z nejrozšířenějších nápojů světa a podle mě i nápoj s obrovským kouzlem v rámci své přípravy a popíjení. Nenapadá mě totiž jiný nápoj, který se vyznačuje tolika specifiky jako je čaj. Každý čaj je totiž jedinečný svým druhem, původem, stylem přípravy, délkou přípravy, výběrem správného nádobí na přípravu a pití čaje, účelem pití, časem konzumace Celý článek »

Jak si i doma připravit opravdu lahodnou kávu

Káva – pro její stoupence nápoj oblíbený, milovaný, obdivovaný, upřednostňovaný a pro její odpůrce nápoj zapomenutý a odsouzeníhodný. Je pravda, že na kávu můžeme najít několik odborných pohledů, zdali její konzumaci doporučit či nedoporučit. Pokud bychom se ale bavili o kvalitní kávě připravené správnými metodami a vypité v adekvátním množství (o těchto kritériích se rozepíšu dále), Celý článek »

Voda v hlavní roli: „easy smoothie“

Smoothie – neboli mixovaný nápoj je v dnešní (pro mnoho lidí uspěchané) době nejen příjemným doplňkem, jak nahradit svačinu, kterou máme vykouzlenou za pár minut, ale i vhodnou formou, jak doplnit do organismu energii, vodu, vlákninu, vitamíny, minerální látky, stopové prvky a antioxidanty díky obsahu ovoce, zeleniny, vody, mléčného výrobku, ořechů, semínek, obilných vloček… Taktéž mohou Celý článek »

Voda v hlavní roli – domácí limonády

Jaro nás v tomto období vítá každým dnem více a více díky rostoucím venkovním teplotám a zvyšujícímu se počtu slunných dní, což nás přirozeně táhne k výměně horkých nápojů za nápoje lehce osvěžující, energizující a plné vitamínů – pro povzbuzení metabolismu a jarní „restart“ po chladných měsících. Ještě mnoho lidí má však tendence být konzervativnější a sáhnout Celý článek »