Živá voda obnovuje pH v našem těle

Většina vnitřních živých látek má pH přibližně 6,8. Krevní plazma a ostatní tekutiny obklopující buňky v těle mají pH v rozmezí 7,2 až 7,45.

„Zdravé pH těla“ znamená, že průměrné pH uvnitř buněk v těle se pohybuje okolo hodnoty 7,0.

Vyšší pH v těle snižuje potřebu tuku a cholesterolu, který slouží k ochraně organismu před škodlivými kyselinami.

Naopak nízké pH v těle znamená pro tělo problém. Vezměme jako příklad krev. Je-li její pH hodnota nižší než 6,9, může nastat kóma a smrt. Dalším příkladem může být pH slin u lidí trpících rakovinou. U nich pozorujme hodnoty v rozmezí mezi 4,5 – 5,7.

Ztráta rovnováhy pH v těle může způsobovat nemoci, které často označujeme jako špatná látková výměna či špatný metabolismus. Nejčastější poruchou této rovnováhy je i známé překyselení organismu.

Naše tělo má však také speciální mechanismus, který za využití iontů udržuje v těle vyvážené pH. Vlivem špatných stravovacích návyků, znečištěného ovzduším a stresu však tento mechanismus přestává fungovat.

Živá voda za pomoci své alkalické podstaty dokáže neutralizovat v těle kyselost a podpořit schopnost těla vyrovnávat hladinu pH.

Pozn.:

Měření pH kapaliny určuje, zda je kapalina kyselá nebo zásaditá, na škále pH, která sahá od hodnoty 0 na straně kyselé po hodnotu 14 na straně zásadité.

  • Při pH 7 se ve vodě koncentrace iontů H+a OH rovnají.
  • Látky s hodnotou pH nižší než 7 jsou kyselé. Obsahují vyšší koncentraci iontů H+.
  • Látky s hodnotou pH vyšší než 7 jsou zásadité (alkalické). Obsahují vyšší koncentraci iontů OH.

Jak můžeme sami zjistit pH našeho těla?

  • měření pH moči po celý den je spolehlivým ukazatelem našeho zdraví a je komplexním výsledkem našeho příjmu potravy, pití, léků atd. z celého včerejšího dne
  • pH slin nám ukáže zpětně zhruba 30-60 minut našich předchozích aktivit

Pokračovat ve čtení ⬇