Loading...
Zdraví 2017-07-11T19:36:45+00:00

Zdraví

„Vědci zjistili, že alkalická živá voda působí jako antioxidant, brání stárnutí a pozitivně ovlivňuje funkci žaludku a vnitřních orgánů.“ 

Je-li prostředí organismu kyselé, vytváří přátelské podmínky pro viry a bakterie, které se zde pak mohou usídlit a bujet. S tím, jak se bakterie a viry v našem těle množí, pociťujeme nedostatek energie, jsme často nemocní, trápí nás bolesti. Pokud se nepokusíme změnit kyselost svého organismu, může se situace ještě zhoršit. Viry a bakterie mohou vyvolat závažné onemocnění.

Dnes nejsou výjimkou sedmnáctiletí mladíci s ledvinovými kameny a s třicetiletými mladými muži trpícími cukrovkou s hladinou krevního cukru až 917 mg/dl. Onemocnění dnou se dnes vyskytuje už u dvanácti- či třináctiletých dětí. Tyto nemoci úzce souvisejí s naší každodenní konzumací perlivých, slazených a alkoholických nápojů a nedostatkem zdravé pitné vody.

Živá voda pomáhá našemu zdraví

 • Živá voda pomáhá k udržení naší acidobazické rovnováhy.
 • Zlepšuje schopnost organismu vstřebávat základní živiny.
 • Rychlejší hydratace umožňuje tělu účinněji regulovat teplotu.
 • Zlepšuje fungování organismu tím, že čistí buňky zevnitř.
 • Posiluje fungování imunitního systému a pomáhá bojovat s nemocemi.
 • Detoxikuje buňky účinněji než běžná pitná voda.
 • Živá voda poskytuje dokonalou hydrataci a výživu na buněčné úrovni.

Konkrétní zdravotní přínosy

 • Stabilizace jak vysokého, tak i nízkého krevního tlaku
 • Snížení hladiny cukru v krvi diabetiků
 • Zlepšení stavu při alergických onemocněních, při astmatu, senné rýmě, kopřivce a atopické dermatitidě
 • Zvýšení periferního oběhu u odumření tkáně
 • Snížení hladiny bilirubinu v krvi u novorozenců
 • Snížení hladiny kyseliny močové u pacientů trpících dnou
 • Zlepšení funkcí poškozených jater
 • Zlepšení stavu při zánětu slinivky břišní (pankreatitis)
 • Zlepšení stavu při chronických průjmech, např. po resekci žaludku
 • Zlepšení stavu při potížích se vředy v oblasti dvanáctníku (vřed se nevrátí)
 • Zlepšení stavu při chronických zánětech střev
 • Zlepšení stavu při hemoroidech

Zásaditá voda napomáhá udržovat acidobazickou rovnováhu organismu

Není žádným tajemstvím, že pH vody a potravin má výrazný vliv na pH našeho organismu. Z medicínského hlediska je nejdůležitější pH tělních tekutin a buněk. Ať je člověk diabetik či není, měla by být konzumace zdraví prospěšných potravin a nápojů základem jídelníčku všech. Kromě výživových hodnot, obsahu tuků a cukrů je důležité sledovat pH nápojů a potravin, které je klíčem k dosažení acidobazické rovnováhy organismu.

Acidobazická rovnováha je stav, kdy v organismu vzniká dynamická rovnováha mezi kyselinami a zásadami. Většina lidí trpící diabetem má svůj organismus překyselený, což napomáhá například ukládání tuků, bujení kvasinek a plísní v organismu, což způsobuje potřebu vyššího příjmu inzulinu. Kromě úpravy jídelníčku, který by se měl skládat v poměru 80:20 zásaditých a kyselých potravin, je vhodnou prevencí k dosažení acidobazické rovnováhy zvýšení příjmu tekutin se zásaditým pH. Denní konzumace tekutin by měla korespondovat s jejich denním úbytkem. Aby docházelo k pravidelnému čištění organismu a vyplavování škodlivin, měl by dospělý člověk denně vypít a tudíž vymočit kolem dvou litrů vody. Ideální pH vody pro organismus je 8 a více. To však většina balených vod nemůže nabídnout. Nejblíže se hranici blíží kohoutková voda, která svou kvalitou balenou vodu výrazně předčí. V posledních měsících se Státní Zdravotní Ústav zabýval certifikací přístrojů Živá Voda Miracle Max, které díky elektrolytické komoře dokáží kromě dodatečné filtrace kohoutové vody efektivně upravit pH vody, a to v rozmezí od 3 do 11 pH. Ionizátory mají českou certifikaci od SZÚ. Vliv vody na organismus a pozitivní reakci u cukrovkářů pozorujeme delší dobu. Jeho zákazníci z řad diabetiků po čase snížili dávky inzulínu v souvislosti s konzumací zásadité vody.

Chcete si přečíst více o acidobazické rovnováze?:

Vliv zásadité vody je doložitelný i z odborných studií a publikací. Překyselení organismu je doprovázeno hypoglykemií a absencí kationtů v těle, především vápníku, který kyseliny doprovází z organismu ven. Kyselé prostředí organismu způsobuje rozšíření cév, což má za následek zpomalení toku krve a neschopnost krvinek předávat buňkám potřebný kyslík. Tím dochází k akceleraci hypoxie a jejího negativního vlivu na práci buněk včetně bílých krvinek a tím i imunity.

Profesorka Felicia Klimentová ve své knize „Acid Alkaline Balance Diet“ (Stravování pro acidobazickou rovnováhu) říká: „Zásadité minerály jsou potřebné, aby neutralizovaly kyselé odpadní látky, které jsou vedlejším produktem nadměrně výživných potravin. Je-li příjem zásaditých minerálů nízký, nemůže docházet k neutralizaci kyselých odpadů. Některé mastné kyseliny se v těle ukládají v podobě tělesného tuku, jiné se mění v cholesterol a kyselinu mléčnou. Tím se zvyšuje kyselost krve a lymfy, což způsobuje, že je tělo náchylnější k přibývání na váze. Pokud krev zatížená kyselým odpadem koluje tělem, zahlcuje a zatěžuje orgány. To má za následek zpomalení metabolismu a nedokonalé spalovaní živin.“