FAQ: Časté dotazy
Proč je dobré pořídit si ionizátor vody?

Ve zkratce – protože denní pití zásadité živé vody napomáhá regeneraci, odkyselování těla, ušetříte za kupování balené vody a v neposlední řadě se zásadně zlepší Váš pitný režim.

Výsledkem bude, že se Vy i celá Vaše rodina bude cítit mnohem lépe a to za velmi nízkou cenu (cca 70 Kč na 1000l vody), jedinou počáteční investicí tedy bude pořízení ionizátoru. Poté již jen měníte zhruba jednou ročně filtr ionizátoru, který odfiltruje chlor, ionty olova, bakterie, toxiny a další látky, které ve Vaší pitné vodě nemají co pohledávat.

Životu prospěšné minerály naše filtrace vody ponechává ve vodě.

Co je to ionizátor vody (přístroj na živou vodu)?

Ionizátor vody (nebo-li přístroj na živou vodu) je zařízení, které pomocí jednoduché elektrochemické reakce (elektrolýza) připraví vodu zásaditou a kyselou z Vaší pitné kohoutkové nebo studniční vody.

Mám cukrovku (příp. jiné onemocnění) jak mi pití živé vody pomůže?

Na toto téma existuje mnoho studií a i někteří lékaři živou vodu používají nebo doporučují. Pro bližší vysvětlení si přečtěte článek zde: Zdraví se živou vodou

Co se stane v těle se živou (zásaditou) vodou, když je žaludek přeci kyselý?
Kolik zásadité živé vody mohu denně vypít?

Zásadité živé vody můžete vypít tolik, na kolik budete mít chuť. Podle našich zkušeností je optimální pitný režim pro aktivního dospělého člověka 1,5 – 3,5l denně.

Jaká je životnost filtru ionizátoru živé vody?

Životnost filtru ionizátoru (PJ-6000) je 9.000l vody (dle kvality vody) resp. 9-12 měsíců (dle četnosti používání a kvality vody). Váš ionizátor bude signalizovat výměnu. V každém případě doporučujeme, pokud nemáte zakoupenou filtraci vody C3 či Nanofiltraci filtr ionizátoru vizuálně zkontrolovat, zda není (porovnejte s obrázkem či druhým, který máte již zakoupen nový) nikterak zašpiněný či zabarvený či jinak kontaminovaný, což by signalizovalo nutnost výměny.

Informace platí pro ionizátory vody (Miracle Max Plus, Royale a Revolution).

Jak se správně starat o filtr, aby mi co nejdéle vydržel?

Jednoznačně nejlepší cesta je před-filtrovat si vodu filtrací vody C3 či Nanofiltrací, protože to je jistota, že do Vašeho ionizátoru vody teče opravdu čistá voda a prodloužíse tak zásadně životnost Vašeho filtru ionizátoru.

Pokud přistroj používáte méně a dlouhodobě jste např. na služebních cestách, prosím vypojte přístroj ze zásuvky, vysušte ho a filtr ionizátoru také vždy vyndejte a vysušte a uchovejte ho v ledničce.

Jak ionizátor vody nainstalovat? Je to složité a co k tomu budu potřebovat?

Instalace ionizátoru vody je velice prostá, více informací k montáži naleznete na produktových stránkách, příp. si můžete u nás objednat Odbornou instalaci

Přístroj tedy rozdělí vodu na zásaditou a kyselou, jaké užití je pro kyselou?

Kyselovou vodou můžete používat na kožní problémy (např. ekzémy), kloktání, čištění zubů, desinfikovat (např. povrchové rány na pokožce), či jinak používat dle našeho návodu zde: Přehled používání – úrovně pH vody (JPG)

Kde si mohu přístroj vyzkoušet, napít se živé vody a popř. jej zakoupit?

Ionizátory vody máme vystavené v našem showroomu na adrese Volutová 2521/18, Praha 5 a po telefonické objednávce na tel. 222 345 345 se u nás můžete od 10h do 17h každý pracovní den zastavit.

Dále můžete živou vodu ochutnat a přístroje vyzkoušet u některého z našich partnerů, lékařů a léčitelů, kteří sami přístroj provozují.

Našel(našla) jsem konkurenční přístroje jiné značky, v čem se liší?

Chanson prodávaný pod naší značkou Živávoda.cz je nejlepší výrobce těchto přístrojů na světě. Používá pouze nejkvalitnější materiály (od plastů po platinové povrchy elektrod) což se zejm. u levnějších konkurenčních čínských modelů kvůli šetření nedělá. Dále má Chanson nejlepší záruční podmínky, nejvíce zdravotních certifikací a přístroje mají nejvyšší porovnatelný výkon (jako tabulkový tak reálný.  Na zdraví se nevyplatí šetřit.

Prodáváte také točenou živou vodu a jaká je životnost živé vody?

Živou vodu přímo jako nápoj neprodáváme, vlastnosti živé vody vydrží maximálně 24 hodin, resp. 48 hodin v chladničce. Z tohoto důvodu je také potřeba pít živou vodu čerstvou.

Jaká je životnost mrtvé vody?

U mrtvé vody je životnost až 90 dní a je možné si připravit kyselou vodu s pH 2-2,5např. na inteligentní desinfekci (na ošetření Vašich dřevěných povrchů, na které již nikdy nebudete muset aplikovat chemii proti plísním apd.).

Pro takto kyselou vodu potřebujete ionizátor vody Miracle Max Plus, Royale nebo Revolution.

Naše pitná voda není zrovna ideální (špatná chuť, zákal, chlor, dusičnany, bakterie..) můžeme s tím něco dělat?

V takovém případě silně doporučujeme zakoupit spolu s ionizátorem vody také filtraci vody C3 či Nanofiltraci. Jedině tak budete mít jistotu dobré funkčnosti a zdravotní nezávadnosti.

Je teplá užitková voda pitná nebo ne? Bydlím ve městě v panelovém domě.

I když podle zákona je Vaše teplá (užitková) voda vyráběná z vody pitné, za pitnou vodu se nepovažuje. A to i když by měla být v takové kvalitě, která žádný zdravotní problém nevyvolá. Důvodem tohoto postoje je skutečnost, že

  • se k úpravě teplé vody mohou použít některé látky, které nepovažujeme v pitné vody (při dlouhodobém příjmu) za příliš žádoucí,
  • vlivem zvýšené teploty může v teplé vodě docházet k většímu pomnožování některých (všudypřítomných) bakterií, které sice nejsou zdravotně závadné, ale svým metabolismem mohou nepříznivě ovlivnit chuť či pach vody.
  • Proto také ve vyhlášce č. 252/2004 Sb. v platném znění se rozlišují požadavky na pitnou vodu a teplou vodu (termín „teplá voda“ se nyní používá v zákoně o ochraně veřejného zdraví namísto dřívějšího obvyklého termínu „teplá užitková voda“).

Autor: MUDr. František Kožíšek, CSc., SZÚ

Je potřeba se o ionizátor nějak starat?

Naše ionizátory vody mají nastavené automatické čistění po 30l přefiltrované vody takže se o ně nemusíte starat. Pokud však žijete v oblasti s méně kvalitní vodou, doporučujeme zakoupit filtraci vody a provádět manuální čištění ionizátoru.

Som zo slovenska môžem si objednať u vás tovar?

Áno je to možné. Prejdite prosím na stránku nášho slovenského zastúpenia: www.chanson.sk

Další dotaz?

Vaše dotazy zodpovídáme obratem, napište nám prosím emailem na info@zivavoda.cz, nebo využijte kontaktního formuláře na stránce KONTAKT – Děkujeme!