Loading...
Hubnutí 2017-07-11T19:46:56+00:00

Hubnutí

Přirozený úbytek hmotnosti díky acidobazické rovnováze a zásadám zdravého hubnutí.

Nadměrné usazování tuků v těle je způsobené překyselením organismu.

Chcete-li redukovat svou váhu zdravou a přirozenou cestou, je pro Vás konzumace ionizované živé vody tou správnou volbou!

Nejenže se zbavíte nežádoucích kilogramů, ale budete se cítit lépe, budete mít více energie a díky vyváženosti kyselin a zásad se celkově zlepší Váš zdravotní stav.

Co je prapříčinou nevyváženého pH v těle?

  • Stravování – nadměrná konzumace kyselinotvorných potravin, jako jsou živočišné produkty, cukry a rafinované uhlohydráty.
  • Stres – dlouhodobý stres způsobuje, že tělo produkuje chemikálie, které přispívají k jeho překyselení.
  • Nepřiměřená hydratace – většina obézních lidí trpí vážnou dehydratací.
  • Paraziti, např. kvasinky – tyto mikroorganismy hromadí v našem těle svůj kyselý toxický odpad.
  • Znečištění životního prostředí – jednak jedovaté výpary a toxiny v ovzduší, ale i prostředí u nás doma. Např. také kosmetika, péče o tělo apod., může být kyselinotvorná.

Každý rok se utratí astronomické částky za různé diety a výrobky, které mají přispívat k hubnutí. Jen málo lidí si však uvědomuje, že správně vyvážené pH v organismu a dobrá hydratace, jim může pomoci dosáhnout ideální váhy a dát jim pocit, že jsou „nabití energií“.

Existuje několik velmi účinných věci, kterými lze přispět k rovnováze kyselin a zásad a jejichž výsledkem je váhový úbytek u obézních lidí a u lidí trpících nadváhou.

Doporučení ke snížení přebytečných kil

  • Pijte zdraví prospívající živou alkalickou vodu, která Vám pomůže dostat z těla uložené kyseliny, a tím detoxikovat organismus.
  • Omezte konzumaci kyselinotvorných potravin a zvyšte spotřebu ovoce a zeleniny.
  • Především omezte příjem cukrů a nealkoholických nápojů, které působí zvláště kyselinotvorně.
  • Snažte se mít pod kontrolou stres a ovládat své negativní emoce – zaměřte se na pozitiva.
  • Bude-li pH Vašeho těla vyváženější, budete schopni stres lépe zvládat.

Dalším krokem je zvýšení svalové aktivity, která podporuje působení vody při rozkládání tuků pomocí enzymu zvaného lipáza. Pokud chcete zhubnout rychle, dvě procházky denně – jedna ráno a jedna večer – dokážou aktivovat lipázu na celých 24 hodin. Pracuje tedy, i když spíte. Nejenže začnete odbourávat svůj tělesný tuk, ale zbavíte se také nánosů cholesterolu z kyselinami zničených cévních stěn, které pak bude možno dát opět do pořádku.

Tukové zásoby v těle také vážou na některé toxické chemikálie, kterými bývají potraviny ošetřeny, nebo z nichž jsou vyrobeny. Když se tuk promění v energii, je potřeba většího množství vody, aby se tyto chemikálie odplavily.

Ke správné hydrataci těla je odborníky doporučována ionizovaná živá voda

Nápoje obsahující kofein, jako jsou káva, čaj, energetické nápoje apod., mohou způsobovat dehydrataci organismu. Aby se mohl kofein lépe vstřebat, potřebuje k dané chemické reakci molekuly vody. Podobná situace nastává i u vstřebávání alkoholu. Chceme-li se udržet v dobře hydratovaném stavu, je pro nás voda nepostradatelnou součástí každého dne. Ne nadarmo se říká, že „bez jídla vydrží člověk i 30 dní, ale bez vody sotva 3.“

Z výše uvedeného jednoznačně vyplývá, že je pro náš každodenní život velmi podstatný dostatečný přísun alkalické živé vody.

Pijte dostatek zdravé vody a zbavíte se nadměrné kyselosti i kilogramů. Je to nejsnadnější a patrně také nejúčinnější, co můžete udělat, abyste zhubli.

Základním úkolem tedy je, zaměřit se na klíčovou příčinu obezity; shromažďování kyselých odpadních látek v těle způsobené špatnou skladbou potravin, nedostatečnou hydratací a špatným myšlením. Ačkoli se to zdá zvláštní, voda je pravděpodobně nejdůležitějším katalyzátorem při hubnutí a udržení váhy.

Názory odborníků

Řada špičkových vědců si začíná uvědomovat přímou souvislost mezi kyselostí organismu a ukládáním tukových zásob.

Dr. Robert Young, biochemik a autor řady knih „pH Miracle“, ve své knize „pH Miracle for Weight Loss“ (Zázraky pH při shazování váhy) říká:

„Nejste tlustí, jste překyselení.“

Říká, že „tuk se v těle vytváří proto, aby na sebe vázal kyselost a skladoval ji mimo dosah životně důležitých a zranitelných vnitřních orgánů.“ Je přesvědčen, že pokud přibereme kvůli tukovým zásobám, je to jakýsi sebezáchovný režim, do kterého se tělo přepíná, aby organismus chránilo.

Profesorka Felicia Klimentová ve své knize „Acid Alkaline Balance Diet“ (Stravování pro acidobazickou rovnováhu) říká: „Zásadité minerály jsou potřebné, aby neutralizovaly kyselé odpadní látky, které jsou vedlejším produktem nadměrně výživných potravin. Je-li příjem zásaditých minerálů nízký, nemůže docházet k neutralizaci kyselých odpadů. Některé mastné kyseliny se v těle ukládají v podobě tělesného tuku, jiné se mění v cholesterol a kyselinu mléčnou. Tím se zvyšuje kyselost krve a lymfy, což způsobuje, že je tělo náchylnější k přibývání na váze. Pokud krev zatížená kyselým odpadem koluje tělem, zahlcuje a zatěžuje orgány. To má za následek zpomalení metabolismu a  nedokonalé spalovaní živin.“

Dr Batmanghelidj ve své poslední knize „Obesity, Cancer and Depression- How water can help cure these deadly diseases“ (Obezita, rakovina a deprese – Jak může voda vyléčit tyto smrtelné choroby) uvádí: „Voda je přirozeným lékem pro lidi, kteří mají tendenci přibírat na váze.  Při hubnutí již nabyté nadváhy je voda účinnější než kterýkoli jiný lék či přípravek dietního průmyslu. Dáte-li vodě šanci plnit její primární roli při tvorbě tělesné energie, Vaše chutě se přirozeně změní od škrobů  a tuků k bílkovinám a Vaše touha po sladkých potravinách bude mnohem menší a méně nutkavá.“

Problémy související se zadržováním tekutin v těle

Z mnohých odborných výzkumů vyplývá, že pití dostatečného množství kvalitní živé vody je tou nejlepší léčbou při poruchách vylučování tekutin. Pokud se tělu nedostává vody, tělo se cítí ohroženo a o to více zadržuje tekutiny. Zadržuje také vodu, která má ředit množství kyselin v krvi. Tato voda se ukládá mimo buňky a projevuje se otoky rukou či nohou.

Jedním z nejlepších způsobů, jak předcházet problémům se zadržováním tekutin, je dát tělu to, co potřebuje – kvalitní vodu, která bude hydratovat buňky a vyplavovat kyselé odpadní látky. Poté tělo uvolní také zadržovanou vodu.

Voda přirozeně potlačuje chuť k jídlu

Velmi často máme pocit, že máme hlad, ale ve skutečnosti nás trápí žízeň. Tělo se dožaduje kvalitní vody, která by splnila jeho požadavky. Voda hraje klíčovou roli v metabolismu tuků. Pití kvalitní vody zvyšuje také produkci moči, a to v poměru odpovídajícím nárůstu příjmu tekutin. Metabolismus se zrychlí a buňky v celém těle se regenerují. Navíc voda také udržuje pružnost svalů a kůže.