XV. díl Gastritida, Hemeroidy a Horečka

Gastritida – zánět žaludku. Zánět žaludku je zánětem žaludeční sliznice, který vzniká jako následek přílišné produkce žaludečních kyselin. Vlastní příčinou je však akutní nedostatek zásaditých látek, které jsou potřebné k tomu, aby udržely acidobazickou rovnováhu. Pokud tento stav setrvává a kyselin je v žaludku příliš mnoho, napadnou ochranný povlak sliznice a mohou se začít tvořit Celý článek »

XIV. díl. DNA, Dýchací cesty, Ekzémy a Endokrinní žlázy

DNA – pakostnice. Původcem pakostnice je přemíra močoviny v krvi, avšak skutečná příčina tohoto onemocnění je opět v překyselení těla. Neboť při akutním nedostatku zásaditých látek inklinuje kyselina močová k tomu, že se shlukuje do malých krystalků. Dýchací cesty. Pokud jsou vaše dýchací cesty často nebo neustále zatěžovány, přecitlivěle reagují na zimu a průvan, jste Celý článek »

logo-3

XIII. díl. Citová zátěž, Cukrovka a Deprese

Citová zátěž. Sotva koho napadne, že i při emočním zatížení hraje svoji roli překyselení organismu. Přitom nedostatek radosti ze života, smutek, těžké myšlenky, depresivní nálady, podrážděnost, nervozita a vnitřní neklid, ale také přecitlivělost a úzkostlivost, stejně jako špatné soustředění a zhoršení paměti jsou často následkem zvýšené kyselosti tělesných tekutin a mohou být odstraněny a zlepšeny Celý článek »

running-nose

XII. díl. Bolesti hlavy, migréna, Bolesti v zádech, Bronchitida a Celulitida

Bolesti hlavy, migréna. Podle sociologického průzkumu trpí denně téměř 5 % obyvatel úpornou bolestí hlavy a asi 50 % dotázaných bolí hlava příležitostně nebo i častěji. Tento stav vede k silnému snížení kvality života, k ochabnutí či ztrátě radosti. Našedlá tvář kvůli staženým vlásečnicím, přecitlivělé nebo slzící oči, záněty spojivek a okrajů očních víček – Celý článek »

XI. díl. Artróza, Astma a Bércový vřed

Artróza – degenerativní postižení kloubů. Artróza je chronické onemocnění kloubů, jež postihuje především starší generaci. Především v kloubních pouzdrech se vyskytuje dostatečné množství zásaditých vazeb, které mohou být použity při neutralizaci zatěžujících kyselin. Opotřebování kloubů tudíž není podmíněno stářím ani přetížením, nýbrž především překyselením těla. Astma – záducha. Astma je nedostatek dechu, přicházející náhle a Celý článek »

IX. díl. AIDS, Alergie a Antikoncepce

AIDS – syndrom selhání imunity. U všech nemocných s AIDS byly nalezeny zvýšené hodnoty kyselosti v krvi i tkáních. Ukáže-li se však toto zatížení již v krvi, upozorňuje nás tělo na to, že jeho rezervy jsou vyčerpané a nemá další možnost jak zabránit postupujícímu překyselování krve. Alergie. Při našem současném způsobu života se tělo brání Celý článek »

VIII. díl. Projevy ,,kyselých” nemocí

Každá nemoc má svoji příčinu, jež leží vždy ve vědomí a je zřejmá z našeho jednání. Nesprávný způsob života vede k nesrovnalostem v těle, a když je nepoznáme a neodstraníme, vznikne „tísňová situace“. Teprve když se ani tento stav včas nerozpozná a neodstraní, objeví se příznaky onemocnění. „Stav ohrožení“ často vzniká z přebytku něčeho nesprávného, Celý článek »

VII. díl. Porucha acidobazické rovnováhy

Acidobazická rovnováha je dynamická rovnováha mezi kyselými a zásaditými látkami uvnitř organismu, rovnováha mezi jejich tvorbou a vylučováním. Kyselost vnitřního prostředí musí být velmi přesně regulována. Každý výkyv v acidobazické rovnováze, bez rozdílu jestli ve prospěch kyselin či zásad, představuje pro naše zdraví zátěž, která se neustále zvětšuje. Nakonec dochází až k organickým poruchám.   Celý článek »