Co všechno nepatří do odpadu

Přetiskujeme článek zpravodaje priorita. také bezmyšlenkovitě splachujete kávovou sedlinu do dřezu, když jdete umýt hrnek od kávy? Možná netušíte, že lógr do dřezu nepatří.  Je třeba si uvědomit, že takovým jednáním přispíváme nejen k zanášení odpadů, ale především k celkovému znečištění a zhoršení kvality pitné vody. Do oběhu se totiž vrací i voda, která nemusí Celý článek »

Český lékař o ionizované vodě – část 2.

Dopravní prostředek voda Voda je dopravním prostředkem číslo jedna pro všechny látky, které buňky potřebují, ale také pro buněčný odpad, který se musí vyloučit. Jsou-li dopravní trasy přerušené, protože chybí voda, hromadí se odpad. Medicína to nazývá arteriosklerózou, mluví například o krystalech kyseliny močové, které mohou způsobit artritidu. ‼️Překyselení organismu je v současném světě jedním Celý článek »

Český lékař o ionizované vodě – část 1.

Text je zveřejněn s laskavým svolením autora. Přetiskujeme kompletní článek MUDr. Nývlta o ionizované vodě a jejím použití. Ionizování vody tímto způsobem re-strukturalizuje její molekuly a zmenšuje velikost jejich seskupení, váže extra kyslíkové molekuly a koncentruje ionizované, vstřebatelné a prospěšné minerály jako vápník, hořčík a draslík. VODA – PRAMEN ZDRAVÍ Význam vody pro naše zdraví Celý článek »

XXIV. díl. Poruchy prokrvování, Potivé nohy a Potíže při menopauze

Poruchy prokrvování. Každá jednotlivá buňka našeho těla potřebuje být neustále zásobena živinami, které rozvádí proudící krev, jež zároveň zajišťuje i odstraňování nepotřebných či odpadních látek. Přemíra kyseliny způsobuje, že červené krvinky jsou stále méně pružné, až nakonec docela ztuhnou, takže jen stěží projdou úzkými vlásečnicemi a často je ucpávají. Tento stav může přivodit infarkt nebo Celý článek »

XXIII. díl. Plísňové infekce, Pohlavní orgány, Polyartitida a Poruchy potence

Plísňové infekce. Na základě trvalého překyselení organismu trpí v současnosti téměř všichni lidé různými plísněmi, jež ve stále větší míře poškozují např. přirozené bakteriální osídlení střev. Velkou roli přitom hraje především zatížení plísní candidou, která vylučuje jedovaté látky, jež poškozují oslabený organismus a navíc zvyšují jeho kyselost. Pohlavní orgány. Překyselení organismu může přivodit záněty, zčervenání Celý článek »

XXII. díl. Osteoporóza, Pálení žáhy a Paradentóza

Osteoporóza – řídnutí kostní tkáně. Než mohou být kyseliny vyloučeny z těla, musí být nejdříve neutralizovány za pomoci zásaditých látek. Není-li k dispozici dostatek zásad z potravin, musí tělo sáhnout do svých rezerv, především do kloubů, v nichž je vysoký obsah vápníku. Vápník hraje v organismu velmi důležitou roli. Reguluje činnost srdce, dráždivost svalů a Celý článek »

XXI. díl. Onemocnění jater, Onemocnění ledvin a Oslabená imunita

Onemocnění jater. Játra jsou centrálním řídicím orgánem zabezpečujícím rovnováhu mezi kyselými a zásaditými látkami v těle. Při tvorbě žluče spotřebují velké množství minerálů a žaludek, jenž štěpí kuchyňskou sůl, je přitom jejich hlavním dodavatelem. Přijímá-li organismus z potravy příliš málo zásaditých látek, žaludek musí produkovat větší množství kyselin, aby mohl tělu doplnit zásady, které následně Celý článek »

Pozvánka na festival Evolution

Srdečně Vás již tradičně zveme na Festival Evolution, kde pro Vás máme připravený náš stánek (číslo 122 v pravém křídle), kam si od pátku do neděle můžete kdykoliv přijít pro Živou Vodu, prohlédnout si naše produkty anebo si jen tak popovídat o vodě. Po celou dobu veletrhu bude možno také využít veletržní slevy na vystavené produkty. Celý článek »