Voda v hlavní roli: teplé nápoje

Zimní měsíce jsou v plném proudu a já Vám přináším skvělé tipy, jak využít Živou vodu právě v tomto období na přípravu horkých nápojů. Díky několika navazujícím článkům „Voda v hlavní roli…“ na blogu můžete poznat, jak může výběr vody ovlivnit vzhled i chuť pokrmů a nápojů. Ono, není voda jako voda, každá má své odlišné složení, tvrdost, Celý článek »

Voda v hlavní roli: polévky

Může kvalita vody ovlivnit i chuť pokrmů? Bezpochyby může, i přesto, že voda má neutrální chuť, dokážeme rozeznat, že některá nám lahodí více a jiná méně. Chuť vody je pak zásadní při přípravě nápojů, kávy, čaje a polévek, kde zaujímá největší část objemu výsledného pokrmu či nápoje. V tomto článku bych se konkrétně chtěla věnovat zeleninovým Celý článek »

Vitamíny rozpustné ve vodě

Vitamíny můžeme charakterizovat jako látky, které jsou pro lidské tělo v malých dávkách nepostradatelné; současně s bílkovinami, sacharidy a tuky tvoří základní součást jídelníčku a spadají do skupiny mikroživin.  Většinu vitamínů si lidský organismus nedokáže sám vyrobit, proto je potřeba zajistit jejich příjem formou pestré stravy. Vzhledem ke struktuře zastávají v organismu i mnoho specifických funkcí, Celý článek »

Pitný režim při fyzické aktivitě

Při fyzické aktivitě se zvyšují ztráty vody, proto je potřeba navýšení příjmu dle zátěže. Jako extrémní příklad můžeme uvést uběhnutí maratonu (42,2km), kdy se ztráty vody mohou pohybovat až v rozmezí 4-5 litrů. Pokud se sportovec nebo člověk s vyšší fyzickou zátěží dostane do stavu dehydratace, jeho výkonnost klesá. Už při dehydrataci v rozsahu 1-2% ztráty vody z Celý článek »

CHLOROVÁNÍ VODY A KVALITATIVNÍ HAVÁRIE V DEJVICÍCH V ROCE 2015

Na konci května 2015 došlo v Praze – Dejvicích k poruše při zásobování pitnou vodou, která měla za následek největší známou tuzemskou epidemii z pitné vody za posledních více než 50 let (okolo 10 tisíc případů akutního gastrointestinálního onemocnění způsobeného zejména noroviry, ale v menší míře zřejmě i jinými viry, bakteriemi a možná i prvoky). Celý článek »

Stav pitnej vody na Slovensku

Voda predstavuje základ nášho života. Viac ako 60% hmotnosti ľudského tela tvorí voda a tá je pre nás dôležitejšia než jedlo, ktoré konzumujeme.  Bez pravidelného príjmu kvalitnej vody nedokáže ľudské telo optimálne fungovať. V súčasnosti sa podľa mňa stále podceňuje význam vody pre ľudské zdravie, ale dobrá správa je, že si čoraz viac ľudí začína uvedomovať jej dôležitosť. Prečo Celý článek »

Jak si udělat osvěžující nápoj z živé vody

Ochutit si vodu je skvělá volba, jak si vytvořit osvěžující nápoj a zároveň dodržovat pitný režim. Pokud Vám samotná voda příliš nechutná, zkuste si ji ochutit nějakými zajímavými ingrediencemi (především živá voda s pH 9,5, ve které se chuť přísad výborně uvolní). Dle chuti můžete přidat pár kostek ledu. Získáte tak osvěžující nápoj s jemnou chutí, a to bez Celý článek »