XIX. díl. Nehty, Neplodnost, Nervová soustava a Nesoustředěnost

Nehty Přílišná kyselost organismu zapříčiňuje lámavost nehtů. Jsou měkčí, třepí se a vznikají na nich rýhy a bílé skvrny. Neplodnost. Jak důležitá je kyselozásaditá rovnováha pro těhotenství, rozpoznáme již z toho, že plodová voda, pokud je v optimálním, tedy přirozeném stavu, má pH hodnotu 8,5. Udržet ji v této výši představuje pro tělo neuvěřitelnou námahu, Celý článek »

Pravda o vodě

Ačkoliv je voda základním předpokladem pro vznik života a tvoří více něž 70 % našeho těla, často bývá téma pitné vody opomínáno. Oproti tomu problematika vhodné stravy, nebo ovzduší bývá denně součástí nejrůznějších pořadů a diskuzí, a tak víme, co je dobré a naopak špatné. Ne každý si proto uvědomuje, že to, co pijeme je Celý článek »

XVIII. díl. Mykóza, Náhlá ztráta sluchu a Návaly horka

Mykóza – plíseň. Překyselené tělo nabízí ideální prostředí různým choroboplodným plísním. Umožňuje například, aby se plíseň candida albicans, jež sama dodatečně přispívá ke kyselému zatížení těla, usadila a rozmnožila. Náhlá ztráta sluchu. Stále častěji trpí lidé náhlou ztrátou sluchu v jednom uchu, zřídka v obou uších. Většinou ji doprovázejí rušivé šumy či tóny nebo i Celý článek »

XVII. díl – Krevní tlak, Mateřská znaménka, Meziobratlové ploténky a Mozková mrtvice

Krevní tlak Příliš nízký nebo naopak příliš vysoký krevní tlak, jeho kolísání stejně jako špatná cirkulace krve, sklon ke krvácení nebo zvýšené hodnoty cholesterolu a močoviny v krvi a to vše může být také podmíněno přemírou kyselosti tělních tekutin. Mateřská znaménka Mateřská znaménka jsou jakási „mini opatření“ proti zvýšené kyselosti těla. Upozorňují na to, že Celý článek »

Ionizátor vody Chanson, jako pomocník do Vaší kuchyně.

Ionizátory Chanson se jednoduše připojí ke kuchyňské baterii a promění Vaší kohoutkovou vodu ve zdraví prospěšnou tekutinu s optimálním pH a ORP (oxidačně redukční potenciál vody). Ionizátor funguje na principu elektrolytického procesu. Srdcem přístroje je elektrolytická ionizační komora s platinovými destičkami. Díky vestavěnému nanofiltru dokáže přístroj zbavit vodu nežádoucích nečistot, chlóru, pesticidů a dalších kontaminantů. Celý článek »

XVI. díl. Klouby, Kostra a Kožní problémy

Klouby Překyselení v kloubech může způsobit omezení v pohybech, ztuhnutí a bolesti. Kostra Odbourání minerálních látek v kostech může vést k osteoporóze, osteomalazii (měknutí kostí), rachitidě (křivici), opakovaným zlomeninám a jejich zpomalenému hojení. Také časté loupání v kloubech, především po ránu, natažené šlachy a stěhovavé bolesti, stejně jako časté záněty kloubních vazů mají svůj původ Celý článek »

XV. díl Gastritida, Hemeroidy a Horečka

Gastritida – zánět žaludku. Zánět žaludku je zánětem žaludeční sliznice, který vzniká jako následek přílišné produkce žaludečních kyselin. Vlastní příčinou je však akutní nedostatek zásaditých látek, které jsou potřebné k tomu, aby udržely acidobazickou rovnováhu. Pokud tento stav setrvává a kyselin je v žaludku příliš mnoho, napadnou ochranný povlak sliznice a mohou se začít tvořit Celý článek »

XIV. díl. DNA, Dýchací cesty, Ekzémy a Endokrinní žlázy

DNA – pakostnice. Původcem pakostnice je přemíra močoviny v krvi, avšak skutečná příčina tohoto onemocnění je opět v překyselení těla. Neboť při akutním nedostatku zásaditých látek inklinuje kyselina močová k tomu, že se shlukuje do malých krystalků. Dýchací cesty. Pokud jsou vaše dýchací cesty často nebo neustále zatěžovány, přecitlivěle reagují na zimu a průvan, jste Celý článek »

XIII. díl. Citová zátěž, Cukrovka a Deprese

Citová zátěž. Sotva koho napadne, že i při emočním zatížení hraje svoji roli překyselení organismu. Přitom nedostatek radosti ze života, smutek, těžké myšlenky, depresivní nálady, podrážděnost, nervozita a vnitřní neklid, ale také přecitlivělost a úzkostlivost, stejně jako špatné soustředění a zhoršení paměti jsou často následkem zvýšené kyselosti tělesných tekutin a mohou být odstraněny a zlepšeny Celý článek »