XXI. díl. Onemocnění jater, Onemocnění ledvin a Oslabená imunita

Onemocnění jater. Játra jsou centrálním řídicím orgánem zabezpečujícím rovnováhu mezi kyselými a zásaditými látkami v těle. Při tvorbě žluče spotřebují velké množství minerálů a žaludek, jenž štěpí kuchyňskou sůl, je přitom jejich hlavním dodavatelem. Přijímá-li organismus z potravy příliš málo zásaditých látek, žaludek musí produkovat větší množství kyselin, aby mohl tělu doplnit zásady, které následně Celý článek »

Pozvánka na festival Evolution

Srdečně Vás již tradičně zveme na Festival Evolution, kde pro Vás máme připravený náš stánek (číslo 122 v pravém křídle), kam si od pátku do neděle můžete kdykoliv přijít pro Živou Vodu, prohlédnout si naše produkty anebo si jen tak popovídat o vodě. Po celou dobu veletrhu bude možno také využít veletržní slevy na vystavené produkty. Celý článek »

10 důvodů, proč pít ionizovanou vodu

Mezi nejčastější příčiny překyselení organismu patří nevyvážená strava (zejména přemíra cukrů, alkoholu a masa), stres a špatná kvalita ovzduší a obecně také nesprávné dýchání. Zajištění dostatečného množství kvalitní vody je nejsnazší cestou, jak těmto negativním vlivům čelit. Benefity konzumace zásadité vody 1. Lepší hydratace Je prokázáno, že každodenní pití ionizované zásadité vody hydratuje tělo lépe, Celý článek »

XX. díl. Nespavost, Neuralgie, Obezita a Oční problémy

Nespavost – poruchy spánku Jelikož překyselení má na tělo vysloveně dráždivý účinek, je pochopitelné, že i tvrdošíjné poruchy spánku často zmizí odkyselením organismu. Překyselení zabraňuje tomu, aby se tělo uvolnilo přirozenou cestou, a udržuje sympatikus také ve stavu trvalého napětí a ve střehu, i když si to člověk sám vůbec nepřeje. Na druhé straně se Celý článek »

XIX. díl. Nehty, Neplodnost, Nervová soustava a Nesoustředěnost

Nehty Přílišná kyselost organismu zapříčiňuje lámavost nehtů. Jsou měkčí, třepí se a vznikají na nich rýhy a bílé skvrny. Neplodnost. Jak důležitá je kyselozásaditá rovnováha pro těhotenství, rozpoznáme již z toho, že plodová voda, pokud je v optimálním, tedy přirozeném stavu, má pH hodnotu 8,5. Udržet ji v této výši představuje pro tělo neuvěřitelnou námahu, Celý článek »

Pravda o vodě

Ačkoliv je voda základním předpokladem pro vznik života a tvoří více něž 70 % našeho těla, často bývá téma pitné vody opomínáno. Oproti tomu problematika vhodné stravy, nebo ovzduší bývá denně součástí nejrůznějších pořadů a diskuzí, a tak víme, co je dobré a naopak špatné. Ne každý si proto uvědomuje, že to, co pijeme je Celý článek »

XVIII. díl. Mykóza, Náhlá ztráta sluchu a Návaly horka

Mykóza – plíseň. Překyselené tělo nabízí ideální prostředí různým choroboplodným plísním. Umožňuje například, aby se plíseň candida albicans, jež sama dodatečně přispívá ke kyselému zatížení těla, usadila a rozmnožila. Náhlá ztráta sluchu. Stále častěji trpí lidé náhlou ztrátou sluchu v jednom uchu, zřídka v obou uších. Většinou ji doprovázejí rušivé šumy či tóny nebo i Celý článek »

XVII. díl – Krevní tlak, Mateřská znaménka, Meziobratlové ploténky a Mozková mrtvice

Krevní tlak Příliš nízký nebo naopak příliš vysoký krevní tlak, jeho kolísání stejně jako špatná cirkulace krve, sklon ke krvácení nebo zvýšené hodnoty cholesterolu a močoviny v krvi a to vše může být také podmíněno přemírou kyselosti tělních tekutin. Mateřská znaménka Mateřská znaménka jsou jakási „mini opatření“ proti zvýšené kyselosti těla. Upozorňují na to, že Celý článek »

Ionizátor vody Chanson, jako pomocník do Vaší kuchyně.

Ionizátory Chanson se jednoduše připojí ke kuchyňské baterii a promění Vaší kohoutkovou vodu ve zdraví prospěšnou tekutinu s optimálním pH a ORP (oxidačně redukční potenciál vody). Ionizátor funguje na principu elektrolytického procesu. Srdcem přístroje je elektrolytická ionizační komora s platinovými destičkami. Díky vestavěnému nanofiltru dokáže přístroj zbavit vodu nežádoucích nečistot, chlóru, pesticidů a dalších kontaminantů. Celý článek »

XVI. díl. Klouby, Kostra a Kožní problémy

Klouby Překyselení v kloubech může způsobit omezení v pohybech, ztuhnutí a bolesti. Kostra Odbourání minerálních látek v kostech může vést k osteoporóze, osteomalazii (měknutí kostí), rachitidě (křivici), opakovaným zlomeninám a jejich zpomalenému hojení. Také časté loupání v kloubech, především po ránu, natažené šlachy a stěhovavé bolesti, stejně jako časté záněty kloubních vazů mají svůj původ Celý článek »